ISO 15270:2008 містить вказівки щодо розробки стандартів і специфікацій, що охоплюють утилізацію пластикових відходів, включаючи переробку. Стандарт встановлює різні варіанти утилізації пластикових відходів, вимоги до якості, які слід враховувати на всіх етапах процесу відновлення, і надає загальні рекомендації щодо включення до стандартів матеріалів, стандартів випробувань і специфікацій продукції, що мають загальне застосування.

Нам слід більше звертати увагу на проблематику пластмас і їх наслідків, особливо одноразового використання. За даними Організації Об’єднаних Націй, світ і його океани переповнені пластиком. Настільки, що до 2050 року в океанах буде більше пластику, ніж риби, а пластик у ґрунті загрожує здоров’ю людей та продовольчій безпеці Слід зазначити, що до 2020 року експоненціальне зростання виробництва пластику збільшило рівень забруднення до 400 тонн. Очікується, що такими темпами до 2040 року цей показник подвоїться і зросте в 2,5 рази до 2050 року. Тому ми маємо боротися з цим активніше, а не тільки піднімати ці теми на шпальтах газет.

Якщо з самого початку не пошкодувати коштів на обладнання та продумати все до деталей, то пластмаси можна легко переробляти або використовувати повторно, але поки це стосується лише 20 % пластмас, а інші 80 % залишаються у навколишньому середовищі, тому впевнено можна сказати, що цей ринок нефункціональний через те, що кількість відходів лише зростає, а темпи повторного використання та переробки досить низькі.

ООН має на меті перетворити життєвий цикл пластмас з лінійної моделі на кругову, розглядаючи весь процес виробництва, використання, переробки для того, щоб припинити одноразове використання пластику.

Те ж саме стосується технологій утилізації та переробки матеріалів. Стандарти ISO та технічні звіти мають хороші можливості для сприяння розвитку конкретних напрямків переробки матеріалів і найкращих доступних технологій на глобальній основі.

Стандарти в області проектування переробки, відстеження та управління відходами є основою для екологічно та економічно вигідного етапу переробки.

Нам потрібно пам’ятати, що наслідки недбалого ставлення до навколишнього середовища будуть не через 200-500 років, вони вже є зараз, а через 15-20 років будуть непоправними, тому слід всім підприємствам перейти на один стандарт по переробці та утилізації пластмас, щоб побороти цю проблему, а не думати лише про власну вигоду та економію коштів.