Аудит відповідності часто є тривожним часом для керівника закладу харчування, підприємства з виробництва харчових продуктів та ін. Адже при аудиті виявлять не тільки неточності в документації системи управління, але й проблеми з інфраструктурою та санітарією підприємства. Відповідальна особа хоче швидкого усунення всіх проблем, виявлених на аудиті, не кажучи вже про те, що цього можна було б уникнути, виконавши, наприклад, простий попереджувальний ремонт покриттів.

Виникає питання, наскільки підприємства можуть підтримувати стандарти систем менеджменту. У деяких підприємствах команди виконують мінімум, щоб залишатися відповідними, роблячи поступові оновлення безпосередньо перед аудитом або екстреними виправленнями, щоб уникнути зупинки. Це може бути справедливим для тих підприємств, де керівник заводу не має часу чи досвіду, щоб визначити оптимальні рішення для фіксації конкретних умов, наприклад.

Однак в інших підприємствах команди застосовують більш активний підхід. Керівник об'єкта не буде чекати, поки аудитор вкаже на проблему. Він думає як завчасно усунути проблему, працює з зацікавленими сторонами та сторонніми експертами, наприклад, щоб виявити не просто поточні порушення, а й майбутні вразливі місця, а також розробити попереджувальні технічні характеристики, щоб установа могла усунути будь-які недоліки, перш ніж вони стануть проблемою. Оскільки такі сторони передбачають, як об'єкт колись може загрожувати забрудненням чи небезпекою, керівник закладу не тільки мінімізує шанс об'єкта на порушення, а й створить довгостроковий спокій.

Чотири ключові області аудиту

Один із способів керівника об'єкта планувати заздалегідь - створення для себе «контрольного списку аудитора». Виконуючи покрокові інструкції з самооцінки, які розглядають питання аналізу небезпеки, санітарії, збереження обладнання та складських приміщень та питань розподілу. Такий підхід дозволяє менеджеру не тільки бачити поточні проблеми, а й уявляти та створювати стратегію для майбутніх проблем. Запросивши до участі в оцінці стороннього експерта, керівник установи може краще виявити потенційні вразливі місця, дізнатися, які продукти дозволять швидко повернутися до експлуатації та тривалі інтервали технічного обслуговування, та розробити активний план проведення ремонтів.

1. Аналіз та контроль небезпеки

Прогляньте та подумайте де найбільш уразливі місця для виникнення небезпек. Це можуть бути підлога та інші поверхні приміщень, обладнання, місця стику труб та ін.

2. Санітарні приміщення та засоби контролю

Бактерії та алергени викликають серйозне занепокоєння у будь-якому закладі, оскільки вони ставлять під загрозу харчові продукти, що мають потенціал забруднення та перехресного забруднення. Для керівника закладу, який розробляє програму профілактичного обслуговування, метою повинно бути усунення будь-яких ризиків від бактерій та алергенів. Основна увага обох буде забезпечена належним управлінням водою та усунення пористих поверхонь.

3. Збереження обладнання

Об'єкти харчування та напоїв рясніють сталлю - металевими стелями, перилами, колонами тощо - над та біля виробничих ліній та пакувальних робіт. У міру зношування сталі іржа та стружка фарби можуть розірватися та потенційно потрапити у вироби.

Це одна з причин, чому аудитор уважно перевіряє будь-яку сталь, що проходить по шляху проходження продукту через установку. Керівник об'єкта повинен також простежити ці шляхи через кожний поверх і вгору по кожній сходовій клітці, шукаючи ризики впливу та обробляючи сталь належними покриттями.

4. Склад та розподіл

У більшості закладів харчування та напоїв, інгредієнти та готові продукти знаходяться на складі, де високий трафік та відкритий доступ можуть приманити деяких небажаних агентів, таких як пилові кліщі, клопи та гризуни.

У зонах холодного зберігання та переробки керівник установи повинен бути стурбований забрудненням із ізольованих металевих панелей, оскільки їх оброблена на заводі обробка може з часом відшаруватися.

Складіть ініціативний план

Оскільки так багато способів підготуватися заздалегідь, немає жодної причини, за якою керівник установи повинен дозволити, щоб візит аудитора став вражаючим досвідом. Натомість менеджер може співпрацювати безпосередньо зі спеціалістом, щоб разом пройтись по об'єкту, визначити будь-які сфери, що стосуються поточного та майбутнього, та створити активний план для швидкого вирішення питань ремонту у міру виникнення потреб, особливо якщо аудитор порушує проблему. Проактивний підхід до мислення як аудитор допоможе установі підтримувати відповідність та уникнути дорогих штрафів та зупинок.