Якість являє собою одну із базових ознак, що спонукають до збільшення попиту серед споживачів, а також беззаперечно сприяють підвищенню конкурентоспроможності.

Також, варто звернути увагу, що якість вміщує у собі певну сукупність характеристик та властивостей, які покликані забезпечувати задоволення потреб залежно від того, для чого виготовлений товар.

Для того, аби підтвердити якість, мають бути проведені численні лабораторні досліди, аналіз документів.

У результаті видають документи, які повинні підтверджувати важливі для споживача властивості та безпеку товару.

Протокол випробувань, являє собою саме офіційний документ виданий центром, який має відповідний рівень акредитації або лабораторією. У такому документі має бути наявна інформація, яка буде закріплювати результати випробувань.

Завдання випробувань полягає в оцінці призначення товару, здатності задовольнити вимоги/потреби і т.д.

Випробування продукції відбувається у відповідності певного нормативного документу або методики, де зазначено які показники потрібно дослідити та сама методологія дослідження.

Зверніть увагу! Всі виробники мають забезпечити систематичне випробування продукції відповідно до вимог нормативного документу на продукцію (ТУ, ДСТУ). Це можуть бути як приймайльно-здавальні випробування, так і періодичні на які встановлено певну частоту проведення.

Протокол випробувань є невід’ємним елементом не тільки системи контролю, але й частиною технічної документації, наприклад, при декларуванні продукції вимогам Технічних регламентів, а також при підтвердженні відповідності системи ISO 22000.