Існує безліч стандартів на відповідність яких сертифікуються підприємства. Але діяльність осіб, організацій , які проводять дану діяльність також має чимось регулюватися.

Саме для цього був створений даний стандарт, оскільки процес проходження аудиту та сертифікації має бути схожим у розвинутих країнах, адже в іншому випадку такі сертифікати не будуть мати ваги і діяльність сертифікаційних органів буде викликати сумніви.

Стандарт ISO 19011 у першу чергу розроблений для аудиторів, організацій, що впроваджують та сертифікують системи управління.

Він містить:

  • настанови щодо здійснення аудитів систем управління;
  • принципи здійснення аудитів;
  • Головним з них слід виділити неупередженість, адже саме від неї все залежить. Якщо аудитор буде незалежно, об’єктивно оцінювати підприємство, зверне увагу на недоліки та плюси, це у свою чергу дозволить суб’єкту господарювання стати тільки краще.

  • керування програмою аудиту;
  • керування проведенням аудитів;
  • настанови щодо оцінювання компетентності осіб, залучених до процесу аудиту.

Цей пункт є дуже важливим, адже під час аудиту мають бути присутні особи, що розуміються на сфері, якою займається певне підприємство – експерт. Ось чому окрім аудиторів часто присутні інші спеціалісти, яких залучають для проведення конкретного аудиту. Аудитор не може знати всіх тонкощів, специфіки кожної сфери, тому залучення осіб є нормальною практикою, яка тільки позитивно впливає на загальний процес.

Ми також пропонуємо пройти навчання, окрім профільного стандарту, ще й на ISO 19011 для того, щоб правильно і ефективно проводити аудити у себе на підприємстві. Зовнішнім аудиторам спеціальне навчання по ISO 19011 є обов’язковим.